Rezultati dela IPF primerljivi z najboljšimi kolektivnimi organizacijami na svetu

Organizirana že druga delavnica na temo javnega predvajanja

Mednarodno krovno združenje fonogramske industrije IFPI s sedežem v Londonu je v sodelovanju z litovsko kolektivno organizacijo AGATA v Vilni 10. oktobra 2024 organiziralo drugo delavnico na temo pravic javnega predvajanja za kolektivne organizacije Vzhodne in Srednje Evrope. Lanska, pilotna delavnica v Budimpešti se je pokazala kot uspešna, zato so letos organizatorji razširili dnevni red in povabili k sodelovanju širši krog udeležencev.

 

Pregled ključnih kazalnikov za določitev uspešnosti dela

Pravice javnega predvajanja zajemajo predvsem uporabnike, ki glasbo uporabljajo v svoji dejavnosti kot ozadje (bari, restavracije, trgovine, frizerski saloni, fitnes studii, hoteli ipd.) ter na prireditvah. Na tem področju ima IPF bogate izkušnje, ki smo jih lahko delili s kolegi iz tujine in skupaj iskali rešitve za izzive, s katerimi se vsi soočamo. Dnevni red se je začel s pregledom ključnih kazalnikov, ki jih kolektivne organizacije poročamo redno preko ustaljene predloge, ki omogoča primerjavo. Primerjava kaže, da je IPF s svojim delom primerljiv z najboljšimi kolektivnimi organizacijami po Evropi in svetu, od katerih imajo mnoge veliko daljšo tradicijo.

 

Člani kolektivnih organizacij na delavnici

(Foto: Rytis Šeškaitis)

 

Poudarek tudi na inovacijah in sodobnih tehnoloških poteh za skupno dobro

Poleg obravnavanja vseh kazalnikov, smo udeleženci izpostavili še posamezne izzive, ki nas na naših specifičnih trgih trenutno najbolj tarejo, sklepna točka dnevnega reda pa je bila namenjena inovacijam in uporabi sodobnih tehnoloških poti za upravljanje avtorske in sorodnih pravic, katerih namen je izboljšanje pokritosti trga ter priti korak bližje uporabnikom, ki zadeve najrajši urejajo preko spleta.

Spoznanja in koristne informacije, ki smo jih pridobili v izmenjavi s tujimi kolegi, bomo s pridom uporabili tudi na IPF.